top of page

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Jeżeli nie znalazłeś - Drogi Rodzicu - odpowiedzi na Twoje pytania, prosimy o przesłanie maila.

Odpowiemy na nie, jak tylko to będzie możliwe: superbohaterowie@onet.pl

 

1. Jak zacząć przygodę z przedszkolem?

W pierwszym kroku należy spytać o dostępność wolnych miejsc w danej grupie wiekowej. W przypadku możliwości przyjęcia dziecka, należy podpisać dokumenty, zapoznać się z naszym statutem i ustalić harmonogram adaptacji dziecka w przedszkolu. Uiszczenie opłaty wpisowej jest równoznaczne z rezerwacją miejsca w naszej placówce (często rezerwujemy miejsca nawet z 6-cio czy 12 - miesięcznym wyprzedzeniem).

 

2. W jaki sposób odbywa się adaptacja dziecka?

Pierwsze spotkania w przedszkolu odbywają się Z A W S Z E w towarzystwie bliskiej dziecku osoby. Może być to rodzic, babcia, ciocia, ktoś z kim dziecko będzie się czuło bezpiecznie i komfortowo. Po około trzech spotkaniach z osobą towarzyszącą dziecko zostaje w przedszkolu same. Pierwszych kilka spotkań trwa około 2 godzin, później stopniowo wydłużamy czas pobytu w przedszkolu. Podczas adaptacji nowy przedszkolak wymaga większego skupienia się na nim, większego wsparcia oraz indywidualnego podejścia, dlatego w naszej placówce adaptujemy tylko jedno dziecko na raz. Każdy nasz nowy przedszkolak ma na swoją adaptację dwa tygodnie.

 

3. ​Czy dziecko będzie częściej chorowało?

 

Często zdarza się, iż dziecko które wkracza w grupę rówieśniczą choruje częściej, niż to miało miejsce jak przebywało z mamą w domu... Jest to jednak okres przejściowy i najczęściej szybko dzieci nabywają odporności. Więcej na ten temat napisaliśmy na podstronie Bezpieczeństwo - zakładka - O nas. 

 

4. Jakie rzeczy będą dziecko potrzebne w przedszkolu?

Generalnie potrzebne dziecku są wyłącznie rzeczy osobiste: dwa komplety ubranek dostosowanych do pogody, kapcie lub skarpety z abs'em, pieluszki oraz nawilżone chusteczki (jeżeli dziecko używa), szczoteczka i pasta do zębów. Wszystkie inne potrzebne dzieciom akcesoria mamy na miejscu. Nie oczekujemy również dostarczania do przedszkola  wyprawek plastycznych, materiałów do pracy itp.

 
5. Czy przedszkole jest zamknięte na okres wakacji?

Nie. Pracujemy cały rok, przez 12 miesięcy, w godzinach 6.30 - 18.00

 

6. Czy istnieje możliwość dopasowania diety do szczególnych wymagań mojego dziecka?

​Generalnie stawiamy na zdrową żywność. W naszym przedszkolu dzieci nie jedzą słodyczy. Nie dostają cukierków, lizaków innych słodkości w nagrodę lub jako motywator... ;-) Pijemy kompoty i wodę mineralną.

Jesteśmy w stanie zaproponować dzieciom dietę bezmleczną, bezglutenową, bez jajeczną, wegetariańską.

bottom of page